top of page

פיתוח חוסן בחינוך

מאושרים במערכת הגפ"ן ופועלים בכל תתי הסלים

הרצאות, סדנאות ותכניות מנהיגות לפיתוח חוסן והעצמה

חוסן מנטלי

שיטת לגעת בפיתה בחינוך מתמקדת בפיתוח חוסן מנטלי והתמודדות עם אי ודאות דרך​​ התמקדות במורים, בתלמידים ובהורים תוך מיקוד ב:

  • שיפור בהתמודדות וויסות לחץ.

  • חיזוק המוטיבציה ללמידה.

  • הגברת עידוד ותמיכה הדדית.

  • עבודה על תקשורת בינאישית.

  • פידבק של הורים ומורים על התנהלות התלמידים.

  • שיפור מעורבות אקטיבית בלמידה.

קווי שירות

סדנאות הכנה לצבא

סדנאות הכנה לשירות משמעותי המתמקדות בהתמודדות עם מחסור בחופש בחירה ותחושת אחראיות מוגברת. הצבא יכול להוות קרש מקפצה אדיר ובסדנאות יומיות המותאמות לשכבת גיל אנו מקנים יכולות התאמה וגמישות החשובות לקראת גיוס ושירות משמעותי. בסדנאות  אנו מספקים מסגרת הבנתית ויישומית להפחתת הלחץ והגברת המוטיבציה לקראת ובמהלך הגיוס. הסדנאות מומלצות לשכבות י' עד יב'..

הכנה מנטלית למבחנים

סדנאות הכנה למבחנים וויסות לחץ. פערים רבות קיים פער בין פוטנציאל לביצוע בזמן אמת שמושפע מגורמים מנטליים כגון לחץ, עוררות, מיקוד קשב לא נכון ועוד... בסדנאות של "לגעת בפיתה" לקראת מבחנים אנו מספקים מסגרת הבנתית ויישומית להפחתת הלחץ לקראת, במהלך ואחרי בחינה. הסדנאות מומלצות מוקדם ככל האפשר על מנת ליישם לפני המבחנים.

ליווי מכינות קדם צבאיות

אנו מציעים תכניות ליווי שנתיות וחצי שנתיות לפיתוח מיומנויות מנטליות כחלק מתהליך הפיתוח האישי במכינות קדם צבאיות ומרכזים חינוכיים. 

התכניות החינוכיות שלנו מבוססות על מתודלוגיית ההכשרה שפיתחנו ונשענת על ידע-חוויה-עיבוד כבסיס ללמידה משמעותית. 

התכניות משתלבות עם הרצף החינוכי בכל מכינה לפי הייחודיות שלה ומביאה יכולת עיבוד ושיח לנושאים שהחניכים מתמודדים איתם במהלך היום יום.

השתלמויות מורים

השתלמויות מורים (30 ש"ס) לפיתוח פדגוגיה חדשנית וחוסן מנטלי. רצף של 10 מפגשים המורכבים ממודולים של למידה והרחבת ידע בתחום התמודדות אתגרים ופיתוח מיומנויות מנטליות, התאמה של חומר נלמד לתנאי שטח הכוללים לחץ וקבלת החלטות והמשך פיתוח מיומנויות מנטליות. בין הנושאים המועברים: כוחה של פעולה, ויסות לחץ, מיומנויות קשב, יצירת סביבה מנטלית חיובית, מודלים מנטליים משותפים ועוד...  

הרצאה- כוחה של פעולה

מה מייחד ספורטאי צמרת ולוחמים ביחידות מיוחדות? בהרצאה זו נצלול אל מקורות החוסן ונבין את הקשר בין מחשבה לפעולה. מחשה ללא פעולה היא חלום, מחשבה עם פעולה הינה דרך.

הרצאת הדגל של "לגעת בפיתה" מתמקדת בחיבור פעולות פשוטות לעיצוב מנטליות של אנשי קצה לשטח כדי לפתח חוסן והתמודדות מיטבית עם אתגרים בחיי היום יום. ההרצאה מותאמת ומתאימה לצוותי חינוך ולבני נוער החל מכיתה ח'.

מה אומרים עלינו

חוסן מנטלי

הדס גרסול

מנהלת תיכון נופי ארבל, גינוסר

השנה במסגרת הפיתוח המקצועי, בחרנו להשתלם בהשתלמות מרתקת-לגעת בפיתה. השתלמות שמעניקה כלים ישומייים לעבודה עצמית ולעבודה בכיתה תוך עיסוק במגוון תחומי התמודדות בחיינו.
גיא הוביל את ההשתלמות בצורה מעניינת  תוך מתן מענה לכל משתתף. גילה אכפתיות, אמפטיה ורגישות. ניווט את השיח והפעילויות על פי צורכי השטח. שילוב מיטבי בין תיאוריה למעשה.
תודה רבה הדס גרסול וצוות בית הספר נופי ארבל

השתלמויות מורים

סימה הנדריקסון

רכזת תקשוב, רשת החינוך ההתיישבותי

גיא והצוות! אחרי השתתפות בשתי פעילויות מוצלחות ביותר - אחד בסדנת סוף שנה עם נוער והשני כחלק מהשתלמות מקצועית עם מדריכים ממשרד החינוך, אני רוצה לומר תודה ענקית על היחס, ההקשבה לצרכים של כל קבוצה והתאמה של הפעילויות בהתאם 
אתם מקצועניים אמיתיים והיצירתיות והזרימה עם הקבוצות השונות היה מעולה. 

תודה רבה והמשך עוד יבוא...‎

סדנאות לבתי ספר

ניב שרייבר

יועצת, תיכון עתיד רזיאל הרצליה

לצוות המדהים של "לגעת בפיתה" ובראשם גיא היקר, לא יכולנו לבקש פעילות יותר מעשירה ומוצלחת לפיתוח חוסן נפשי אצל שכבת י"ב. בסדנה שהתחילה בהרצאה מרתקת ואחריה פעילות כיפית,  התלמידים יצאו גם עם ידע חשוב וגם עם כלים פרקטים. והתגובות היו מדהימות.

תודה לכם!

מבין לקוחותינו

bottom of page